Տեղեկատվական շրջագայություն Գերմանիայում՝ PERI-ի տեխնոլոգիական առավելություններին ծանոթանալու համար
Դեկտեմբերի 13-15-ը Citadel ընկերությունը PERI ընկերության հրավերով կազմակերպել է հերթական տեղեկատվական շրջագայությունը Գերմանիայում։
Այցին մասնակցում էին նաև  «Citadeli Sakartvelo» -ի («Citadel Georgia») և գործընկեր «Citadeli Somkheti»( «Citadel Armenia») շինարարական և զարգացման ընկերության ներկայացուցիչները։
Ավանդաբար միջոցառման առաջին մասը սկսվեց PERI-ի գլխավոր գրասենյակ այցելությամբ, ապա հյուրերը շրջեցին ցուցահանդեսային տարածքով:
Ինչ վերաբերում է եզրափակիչ մասին, ապա այն տեղի ունեցավ PERI գործարանում, որտեղ այցելուները ծանոթացան PERI-ի աշխատանքային գործընթացին և տեխնոլոգիական առավելություններին։
«Բավականին ճանաչողական և բովանդակալից շրջայց էր, մենք հնարավորություն ունեցանք անմիջապես մեր գերմանացի գործընկերներից ստանալ խորհուրդներ և առաջարկություններ: PERI-ի նորույթներին և ողջ տեսականուն ծանոթացանք տեղում; Ես իսկապես հուսով եմ, որ մենք մեր շինհրապարակներում կտեղափոխենք և կիրականացնենք այն նորամուծությունները, որոնց ծանոթացել ենք Գերմանիայում»,- ասել է Unix Development-ի գլխավոր ինժեներ Բեկա Հարթիշվիլին։
«Գումբաթի Դժգուֆի» ընկերության նախագծերի ղեկավար Զուրա Դավիթաձեն նույնպես կիսվել է իր գնահատականով. «Բավականին հետաքրքիր այց էր, մենք ծանոթացանք ընկերության նոր արտադրանքին։ Ինձ համար հետաքրքիր բացահայտումներից մեկը PERI փայտամած համակարգերի բազմակողմանիությունն էր»:
Գերմանիայի PERI գործարան այցելությանը մասնակցել են նաև «Anagi Development», «Unix Development»,  «Gumbati Jgufi», «AYGEDZOR» և «ORD DEVELOPMENT» ընկերությունների ներկայացուցիչները։
Ցանկանում ենք հիշեցնել, որ Citadel-ը մշտապես կազմակերպում է նմանատիպ միջոցառումներ՝ PERI-ի տեխնոլոգիական և նորարարական առավելություններն ընդգծող ողջ տեղեկատվությունը տեղական ընկերություններին ավելի հասանելի դարձնելու համար:

Информационный тур по Германии с целью ознакомления с технологическими преимуществами PERI
13-15 декабря, по приглашению PERI, состоялся очередной информационный тур по Германии, который организовала компания Цитадели.
В визите приняли участие представители «Цитадели Сакартвело» («Цитадели Грузия)» и партнерской строительно-девелоперской компании «Цитадели Сомхети» («Цитадели Армения»).
Традиционно, первая часть мероприятия началась с посещения головного офиса PERI, а затем гости осмотрели выставочное пространство.
Что касается заключительной части, то она проходила на заводе PERI, где посетители ознакомились с процессом работы и технологическими преимуществами компании PERI.
«Это был достаточно информативный и насыщенный тур, у нас была возможность получить советы и рекомендации непосредственно от наших немецких коллег. На месте мы ознакомились с новинками и полным ассортиментом компании PERI; я очень надеюсь, что мы переймем и внедрим инновации, которым научились в Германии, и на наших объектах", - сказал Бека Хартишвили, главный инженер компании «Юникс Девелопмент».
Также своей оценкой поделился Зура Давитадзе, руководитель проекта компании «Гумбати Джгуфи»: «Это был довольно интересный визит, мы ознакомились с новинками в компании. Одним из интересных открытий для меня стала универсальность систем строительных лесов PERI».
В визите в Германию, на завод PERI, участвовали представители компаний «Анаги Девелопмент», «Юникс Девелопмент», «Гумбати Джгуфи», «AYGEDZOR» и «ORD DEVELOPMENT».
Напоминаем, что Цитадели на постоянной основе проводит подобные мероприятия, чтобы сделать более доступной для местных компаний всю информацию, подчеркивающую технологические и инновационные преимущества PERI.